עוסק פטור

עמוד הבית » שירותי המשרד » עוסק פטור

פתיחת תיק עוסק פטור

כאשר אנו שוקלים להתחיל פעילות של עסק עצמאי קטן לרוב אנו מתבלטים בין ניהולו כעוסק פטור לבין עוסק מורשה. לכאורה כולם יעדיפו לפתוח עוסק פטור מע"מ, אלא שממש לא כך הדבר ומומלץ לשקול היטב מה אפשרי בהתאם לחוק והתקנות ומה נכון יותר על פי אופי הפעילות, צפי של מחזור הכנסות הוצאות מיסוי ועוד. ראה גם מדריך הקמת עסק עצמאי כאן.

בהתאם לחוק מע"מ, יחיד אשר מעוניין לעבוד כעצמאי ועומד בשני התנאים במצטבר, יכול להירשם כעוסק פטור ממע"מ.

 1. מחזור העסקאות השנתי לא יעלה על 107,692 ש"ח (נכון לשנת 2023).
 2. אינו נמנה על רשימה סגורה של בעלי מקצוע כגון אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון או שמאי וכן רופא בעל בית ספר, עוסק במקרקעין וסוחר רכב.

לאור האמור לעיל גם עסק קטן שמרוויח פחות מ- 100,000 ש"ח בשנת המס לעיתים ידרש להיפתח כעוסק מורשה וזאת כי הוא נמנה ברשימה הסגורה של בעלי המקצוע שמוצגים בסעיף 2. לפיכך ההחלטה הסופית על התאמת המבנה המשפטי העסקי, משתנה בהתאם לשורה ארוכה של נושאים, שיש לתת עליהם את הדעת והמצלה שניתנת לבעל/ת עסק אחד יכולה להיות מאוד שונה מהמלצה שניתנת לבעל/ת עסק אחר.

יש לציין שנושא הפטור הינו אך ורק על מע"מ כלומר עוסק פטור מפיק קבלה ולא גובה מע"מ מהלקוחות אך לעניין מס הכנסה וביטוח לאומי הוא לא בהכרח פטור ויש לבחון את הנושא על מנת למנוע הוצאות מס לא צפויות בסוף השנה.

לפיכך ובהתאם לאמור לעיל, ההחלטה הסופית על התאמת המבנה המשפטי העסקי וכן ההחלטה על דרך הרישום במע"מ, משתנה בהתאם לשורה ארוכה של נושאים , שיש לתת עליהם את הדעת. יכול וההמלצה שתינתן לעסק אחד תהיה אחרת לגמרי מהמלצה שתינתן לעסק אחר.

ישנו יתרון גדול בפתיחת תיקים ברשויות על ידי משרד רואה חשבון, מאחר שאנו נעשה סדר בדברים, ונבחן מהי הדרך הנכונה ביותר עבורך. משרדנו מחובר למחשבים של מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי, ככה שלא תצטרכו לגשת לרשות המיסוי וביטוח לאומי כדי לפתוח תיק.

ניהול שוטף עוסק פטור

מרגע קבלת ההחלטה על הגדרת העסק כעוסק פטור, נטפל עבורכם בכל המהלכים הדרושים מול הרשויות. פתיחת תיקים, ייעוץ מקצועי, הנהלת חשבונות ועריכת דו”ח שנתי. בנוסף, נמשיך לעקוב ולייעץ בשלבי ההתפתחות הבאים של העסק ולהתאים את העסק לעלייה בהכנסות או לכל שינוי רלוונטי אחר במטרה ליהנות ממקסימום הטבות המס בהתאם להוראות החוק.

דיווח לרשויות המס וביטוח לאומי

 • עוסק פטור איננו רשאי להוציא חשבונית מס אלא רק קבלה בגין עסקאותיו ולכן פטור מדיווח חודשי למע"מ.
 • הדיווח למע"מ הינו פעם בשנה, עד ה- 31 בינואר של השנה העוקבת על מחזור העסקאות בשנה שחלפה.
 • עוסק פטור רק על גביית המע"מ מלקחותיו ואינו פטור מתשלומים שוטפים למס הכנסה וביטוח לאומי (בדרך כלל) וזאת בהתאם לגובה הכנסתו החייבת.
 • חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה עד ה- 30 באפריל עבור השנה שחלפה.
מדוע כדאי לבחור במשרדו של אדי גוטסמן לצורך הקמת עסק?
 • הקמת עסק ופתיחת תיקים ברשויות המס וביטוח לאומי ע"י רואה חשבון עם ניסיון.
 • חסכון בזמן שכן כל פעולות פתיחת התיקים מבוצעות מהמשרד אשר מקושר למערכות הייצוג של רשות המסים וביטוח לאומי.
 • ליווי והסבר על התנהלות נכונה ודרישות החוק והתקנות.
 • בחינת צורת התאגדות המתאימה במטרה לחסוך במס ובהוצאות הנהלת חשבונות.
 • הכל תחת קורת גג אחת- פתיחת תיק לעצמאי/שותפויות/חברה, הנהלת חשבונות ומשכורות ודיווחים שוטפים לרשויות.
 • ייצוג מול רשויות המס.

אנו נשמח לסייע לכם בקבלת שירות זה. צור קשר ללא התחייבות.

אנחנו אוהבים לעזור משרד רואה חשבון ברחובות

בואו נדבר, אנחנו אוהבים לעזור

לקבלת הצעת מחיר ולשיחה עם רואה חשבון, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטי יצירת קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה
נחזור אלייך בהקדם!