מאמרים

פתיחת תיק עוסק פטור אונליין

רשות המסים השיקה שירות אונליין לפתיחת תיק עוסק פטור במע"מ ובמס הכנסה בממשק אחד, באופן עצמאי  וללא צורך בהגעה פיזית למשרדים.

מהיום עסקים הזכאים על פי חוק מע"מ להירשם כעוסק פטור יכולים להגיש בקשה מקוונת (אונליין) לפתיחת תיק ברשות המסים באופן עצמאי, באתר רשות המסים, לאחר הזדהות וכניסה למערכת, ובכך מייתר את הצורך בהגעה פיזית למשרדי המס.

את הבקשה יכולים להגיש מי שעומדים בתנאים הבאים:

  1. מחזור העסקאות השנתי הצפוי לא יעלה על הסכום הקבוע לאותה שנה , כפי שקבוע בהוראות חוק המע"מ לעניין עוסק פטור (בשנת 2021 99,893 ש"ח).
  2. העסק אינו נמנה על העיסוקים המפורטים בתקנה 13 לתקנות מס ערך מוסף, הקובעת סוגי עיסוק המחייבים פתיחת תיק עוסק מורשה.(למשל מקצועות חופשיים כגון רואי חשבון או עורכי דין).

בעבר,עוסק פטור, שלא היה מיוצג על ידי רואה חשבון או יועץ מס, היה נידרש להגיע פיזית למשרדי רשות המסים לצורך פתיחת תיקים. המערכת החדשה כאמור, חוסכת מעוסק פטור את הזמן הנידרש להגיע לרשות המסים ולמלא טופס ידני והחל מהיום ניתן להעביר את הבקשה אונליין, לצרף את המסמכים הסרוקים וכל זאת ללא הגעה פיזית.

חשוב לזכור כי עוסק פטור נדרש גם לפתוח תיק בביטוח לאומי אולם, נכון למועד כתיבת הפוסט, יש להגיע לסניף הקרוב למקום מגורך ולמלא טופס 6101.

ניתן לראות את רשימת העוסקים הזכאים להיות עוסק פטור כאן.

עוסקים המעוניינים בשירות של פתיחת תיקים ברשות המס ובביטוח לאומי באופן מקצועי, מהיר ונוח אצלינו במשרד, מוזמנים לפנות אלינו כאן ונשמח לעזור

 

מאמרים נוספים

דוח שנתי למס הכנסה

במאמר זה נפרט מהו דו"ח שנתי, נתייחס גם לבעלי עסק קטן ולשכירים. נדגיש כי כיום ניתן להגיש את הדו"ח באופן מקוון, ונציין מהו החומר הנדרש להכנת הדו"ח.

מס הכנסה- נקודות זיכוי להורה לילד

הורים שמנוכה להם מס הכנסה מיגיעה אישית והינם הורים לילדים עד גיל 18, זכאים לקבלת נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין כל ילד. ההטבה ניתנת רק לאחד ההורים. אם ההורים נשואים

הוצאה מוכרת מס הכנסה ומעמ

במאמר זה נגדיר מהי הוצאה מוכרת מס הכנסה ומעמ, מהן הוצאות מעורבות בין העסק ופעילות אישית .נעמוד על ההבדלים מבחינת עוסק פטור ועוסק מורשה, ונפרט מהם מסמכים קבילים.

עובד שנותן שירותים למעסיקו

מהו דינו של עובד אשר נותן שירותים למעסיקו, האם הוא נחשב כעובד? במסגרת חוק הביטוח הלאומי כל סוגי המבוטחים מסדירים בעצמם את הדיווח והתשלום של דמי הביטוח. מבוטח במעמד "עובד"

שלחו אלינו הודעה

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ההודעה נשלחה בהצלחה
נחזור אלייך בהקדם!

אנחנו אוהבים לעזור

בואו נדבר, אנחנו אוהבים לעזור

לקבלת הצעת מחיר ולשיחה עם רואה חשבון, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטי יצירת קשר

באתר זה אנו עושים שימוש בעוגיות דפדפן לצורך שיפור חווית השימוש באתרנו. בהמשך השימוש באתר ניתנת הסכמתך לתקנון תנאי השימוש באתר. לחץ כאן כדי ללמוד עוד.

אנחנו אוהבים לעזור משרד רואה חשבון ברחובות

בואו נדבר, אנחנו אוהבים לעזור

לקבלת הצעת מחיר ולשיחה עם רואה חשבון, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטי יצירת קשר