עוסק מורשה

עמוד הבית » שירותי המשרד » עוסק מורשה

פתיחת תיק עוסק מורשה

עוד לפני שאתם רצים לרשויות כדי לפתוח תיק במע”מ, במס הכנסה ובביטוח הלאומי, חשוב לעצור לרגע ולהחליט: איזו יישות עסקית מתאימה לעסק שלכם. לכאורה כולם יעדיפו לפתוח עוסק פטור מע"מ, אלא שממש לא כך הדבר ומומלץ לשקול היטב מה אפשרי בהתאם לחוק והתקנות ומה נכון יותר על פי אופי הפעילות, האם כדאי לפתוח עוסק פטור ולאחר מכן עוסק מורשה או שזה לא נכון לפי צפי של מחזור הכנסות הוצאות מיסוי ועוד. ראה גם מאמר בנושא הקמת עסק עצמאי כאן והקמת חברה כאן.

בהתאם לחוק מע"מ, יחיד אשר מעוניין לעבוד כעצמאי ועומד בשני התנאים במצטבר, יכול להירשם כעוסק פטור ממע"מ.

 1. מחזור הכנסתו השנתי לא יעלה על על הסכום הקובע (107,692 ש"ח נכון לשנת 2023).
 2. אינו נמנה על רשימה סגורה של בעלי מקצוע כגון אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון או שמאי וכן רופא בעל בית ספר, עוסק במקרקעין וסוחר רכב.

לאור האמור לעיל גם עסק קטן שמרוויח פחות מ- 100,000 ש"ח בשנת המס לעיתים ידרש להיפתח כעוסק מורשה וזאת כי הוא נמנה ברשימה הסגורה של בעלי המקצוע שמוצגים בסעיף 2. לפיכך ההחלטה הסופית על התאמת המבנה המשפטי העסקי, משתנה בהתאם לשורה ארוכה של נושאים, שיש לתת עליהם את הדעת והמצלה שניתנת לבעל/ת עסק אחד יכולה להיות מאוד שונה מהמלצה שניתנת לבעל/ת עסק אחר.

לכל הגדרה של עסק ישנם יתרונות וחסרונות. אנו נבחן מהי המסגרת הטובה ביותר עבור מחזורי פעילות שונים. מהו המחזור העסקי השנתי שלכם? האם אתה מתכוונים להעסייק עובדים? מהן התכניות העתידיות להתרחבות? אולי נכון יותר להקים חברה בע"מ ולא עוסק מורשה וכו'.

לפיכך ובהתאם לאמור לעיל, ההחלטה הסופית על התאמת המבנה המשפטי העסקי וכן ההחלטה על דרך הרישום במע"מ, משתנה בהתאם לשורה ארוכה של נושאים, שיש לתת עליהם את הדעת. יכול וההמלצה שתינתן לעסק אחד תהיה אחרת לגמרי מהמלצה שתינתן לעסק אחר.

ישנו יתרון גדול בפתיחת תיקים ברשויות על ידי משרד רואה חשבון, מאחר שאנו נעשה סדר בדברים, ונבחן מהי הדרך הנכונה ביותר עבורך. משרדנו מחובר למחשבים של מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי, ככה שלא תצטרכו לגשת לרשות המיסוי וביטוח לאומי כדי לפתוח תיק.

ניהול שוטף עוסק מורשה

מרגע קבלת ההחלטה על הגדרת העסק כעוסק מורשה, נטפל עבורכם בכל המהלכים הדרושים מול הרשויות. פתיחת תיקים, ייעוץ מקצועי, הנהלת חשבונות, דיווחים למע"מ חודשיים או דו חודשיים (בהתאם לתקנות), דיווח מקדמות למס הכנסה, ביטוח לאומי ועריכת דו”ח שנתי. בנוסף, נמשיך לעקוב ולייעץ בשלבי ההתפתחות הבאים של העסק ולהתאים את העסק לעלייה בהכנסות או לכל שינוי רלוונטי אחר במטרה להנות ממכסימום הטבות המס בהתאם להוראות החוק.

דיווח לרשויות המס וביטוח לאומי

 • עוסק מורשה מדווח למע"מ כל חודש או חודשיים את מחזור העסקאות, וכן את המע"מ שגבה מלקחותיו (מע"מ העסקאות), בניכוי המע"מ אשר קיזז בגין רכישות והוצאות מוכרות (מע"מ תשומות). הסכום לתשלום או החזר הינו ההפרש בין מע"מ העסקאות ומע"מ תשומות.
 • מדווח כל חודש או חודשיים את מחזור העסקאות למס הכנסה לצורך תשלום מקדמות מס הכנסה.
 • מעביר הצהרה של ההכנסה החייבת לביטוח לאומי לצורך קביעת התשלום השוטף, את ההצהרה ניתן לשנות בהתאם לשינוי בהכנסה החייבת.
 • במידה ומעסיק עובדים, נידרש לפתוח תיק ניכויים ולדווח על המשכורות ששולמו.
 • חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה עד ה- 30 באפריל עבור השנה שחלפה.
מדוע כדאי לבחור במשרדו של אדי גוטסמן לצורך הקמת עסק?
 • הקמת עסק ופתיחת תיקים ברשויות המס וביטוח לאומי ע"י רואה חשבון עם ניסיון.
 • חסכון בזמן שכן כל פעולות פתיחת התיקים מבוצעות מהמשרד אשר מקושר למערכות הייצוג של רשות המסים וביטוח לאומי.
 • ליווי והסבר על התנהלות נכונה ודרישות החוק והתקנות.
 • בחינת צורת התאגדות המתאימה במטרה לחסוך במס ובהוצאות הנהלת חשבונות.
 • הכל תחת קורת גג אחת- פתיחת תיק לעצמאי/שותפויות/חברה, הנהלת חשבונות ומשכורות ודיווחים שוטפים לרשויות.
 • ייצוג מול רשויות המס.

אנו נשמח לסייע לכם בקבלת שירות זה. צור קשר ללא התחייבות.

אנחנו אוהבים לעזור משרד רואה חשבון ברחובות

בואו נדבר, אנחנו אוהבים לעזור

לקבלת הצעת מחיר ולשיחה עם רואה חשבון, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטי יצירת קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה
נחזור אלייך בהקדם!