מאמרים

הפקת טופס 106 לעובדים

שירות חדש באתר רשות המסים, החל מה- 6/7/2023, ניתן להפיק טופסי 106 עד 6 שנים אחורה באופן עצמאי ללא צורך לבקש מהמעסיק. המהלך מהווה הקלה משמעותית בתהליך הגשת בקשות להחזר מס ויתרום למיצוי הזכויות של הזכאים

שירות חדש נוסף לאחרונה באתר רשות המסים, תחת האזור האישי, להפיק טופסי 106 עד 6 שנים אחורה.

המהלך מהווה הקלה משמעותית בתהליך הגשת בקשות להחזר מס ויתרום למיצוי הזכויות של הזכאים.

מהו טופס 106?

טופס 106 הינו אישור שמונפק על-ידי המעסיק ומרכז את נתוני המשכורת וניכויי המס בשנת המס.

בהתאם לחוק, הטופס נמסר לשכיר על ידי המעסיק ברבעון הראשון של השנה, עבור השנה החולפת.

בנוסף, הטופס כולל בין היתר, חודשי עבודה בשנת המס, פירוט הפקדות המעסיק והעובד לקצבה, מספר נקודות זיכוי ועוד. אישור 106 משמש כאישור הכנסות בהגשת בקשה להחזר מס וכאשר העובד נדרש להציג אישור על הכנסותיו כשכיר.

עובד המועסק במהלך שנת המס אצל יותר ממעסיק אחד, יקבל טופס 106 מכל אחד מהמעסיקים בנפרד.

עד היום, שכירים שנדרשו למסמך זה והוא לא היה עוד בידיהם, נדרשו לפנות למעסיק על מנת לשחזרו ואם לא ניתן היה לשחזרו אצל המעסיק (אם בשל סגירת מקום העבודה או מכל סיבה אחרת), נדרשו אותם עובדים לפנות למשרד מס הכנסה באזור מגוריהם או להיעזר בשירותים של רואה חשבון או יועץ מס לשחזור הטופס .

מהו השירות החדש שנוסף?

שירות זה מייתר למעשה את הצורך לפנות למעסיק או למשרד מס הכנסה. לאחר הזדהות ראשונית באזור האישי של רשות המסים, ניתן להפיק טופסי 106 עובר 6 שנים אחורה וזאת כדי לבדוק זכאות להחזר מס.

יודגש כי מימוש הזכאות להחזר מס הינו באמצעות הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה. את הדוח השנתי (בקשה להחזר מס) ניתן להגיש באזור האישי של רשות המסים, להגיע למשרד פקיד השומה או להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס.

במשרדו של אדי גוטסמן נשמח לסייע בהגשת דו"ח שנתי או בטיפול בבקשה להחזר מס.

מאמרים נוספים

חיסכון פנסיוני לעצמאים 2023

אילו עצמאיים מחויבים להפקיד לחסכון פנסיוני ובאיזה שיעור מההכנסה החייבת בשנת 2023. נדון גם מהן הטבות המס לעצמאים שהפקידו וניתן טיפים נוספים

נקודת זיכוי נוספת להורים שנת 2023

מליאת הכנסת אישרה הארכת תוקפה של הטבת המס המעניקה נקודת זיכוי נוספת להורים לילדים בגילאים 6 – 12 עד סוף שנת 2023.
החקיקה שאושרה קובעת כי הורים לילדים שמלאו להם 6 שנים לפחות במהלך שנת המס 2023 אך לא מלאו להם 13 שנים במהלך שנת-מס זו ייהנו מנקודת זיכוי נוספת במס.

חוק ההסדרים התייעלות כלכלית

במאמר זה נציג בקצרה את מסקנות הועדה שהוקמה על ידי מנהל רשות המיסים, שמטרתה המלצה על צעדים אשר ישפרו את הממשקים בין עסקים זעירים לבין רשות המיסים.
המודל מורכב משינוי עיקרי בשיטת התרת ההוצאות, בהתבסס על מודל כלכלי. לפי המודל המוצע, עוסקים זעירים יהיו זכאים לנכות מהכנסותיהם שיעור הוצאה נורמטיבי מהמחזור כתחליף לדרישת ניכוי הוצאות בפועל.

מדרגות מס הכנסה 2023 וניכויים

שיטת מדרגות המס מאפשרת לאדם לשלם מס הכנסה באופן יחסי לאופן בו הוא משתכר – אדם המרוויח סכומים גדולים ישלם יותר מס מאשר אדם המרוויח מעט. שיטה זו מכונה מס

שלחו אלינו הודעה

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ההודעה נשלחה בהצלחה
נחזור אלייך בהקדם!

אנחנו אוהבים לעזור משרד רואה חשבון ברחובות

בואו נדבר, אנחנו אוהבים לעזור

לקבלת הצעת מחיר ולשיחה עם רואה חשבון, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטי יצירת קשר